Anasayfa

DÜŞÜK BASINÇLI GRANÜL PÜSKÜRTME YÖNTEMİ İLE HASSAS CEPHE TEMİZLİĞİ SİSTEMİ

(MİKRO -HASSAS KUMLAMA)

      Firmamız Eski eser ve Anıtsal yapıların dış cephe ve içlerinde meydana gelen graffitilerin    ve  duvar yazılarının silinmesi taş, tuğla ,yüzeylerindeki toz kir kurum yağlı ve isli kalıntıları    her türlü organik ve anorganik boya kalıntılarının temizlenmesini hassas bir şekilde yüzeye zarar vermeden Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile her türlü cephe temizleme işlerinde hizmet vermektedir.
Hassas Kumlama Tekniği bilhassa eski yapıların, taş ve tuğla duvarların, seramik yüzeylerin, beton yapıların ve sert veya yumuşak ahşap yüzeylerin en hassas bir şekilde temizlenmesinde en yüksek verimi sağlar. Sıva, boya, taş, beton, ahşap gibi yüzeylerdeki kir, toz, kurum, çamur, grafitti gibi pislikleri, her türlü organik veya anorganik boya kalıntılarını en hassas bir sekilde asıl yüzeye zarar vermeden temizler.

                                             MERMER KAPLAMA VE BASAMAK MERDİVEN TEMİZLİĞİ

                     

AHŞAP VE YANGIN İSİ TEMİZLİĞİ, MUSTAFA PAŞA B. MUSTAFA PAŞA K.

         sdc10582            sdc10560

      Bina cephelerinin, anıtların, tarihi eserlerin vb. en hassas şekilde temizlenmesi ve restorasyon çalışmaları için en ideal sistem; Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi dir.
Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, alüminyum gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir.

        Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi Çevreye ve üzerinde çalışılan nesnelere zarar vermez; 0,150 bardan itibaren, cok düşük ve orta düzeyde basınçla çalışma ortamıyla ,Kuru ve Sulu temizleme yapar; temizlenen yüzeye zarar vermez; optimize püskürtme ve geri emme teknolojisi sayesinde granül sarfiyatı asgariye iner.
Çevrimlenen basınçlı hava içinde rotasyona giren kumlama partikülleri düşük basınçla temizlenecek yüzeye çevrimsel olarak uygulanır. Bu sayede çok ince bir sekilde temizlenen yüzeye kesinlikle zarar vermeyen fakat temizleyici bir silici ve fırçalayıcı etki elde edilir.
Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, Doğal taş,Mermer,Tuğla ,mozaik,ve ahşap gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir.

          Bina cephelerinin anıtların,tarihi eserlerin taş ve ahşap eserlerin en hassas şekilde temizlenmesi ve restorasyon çalışmaları için en ideal sistem Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi olduğu artık ülkemizdede günümüzün en etkili temizlik yöntemi olduğu bir konuma gelmiş ve bu uygulama Taş Cephe Temizliği için bu sistemin uygulanması neredeyse zorunlu olmuştur.Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi uygulaması ile taş duvar ,tuğla duvar,sert ve yumuşak ahşap eserler için en ideal temizleme uygulaması olup,her türlü grafitilerin ,duvar yazılarının,her türlü kirlerin organik ve anorganik boya kalıntılarının ,çimento vb kalıntılarının,ateş veya yangın izlerinin en hassas şekilde asıl yüzeye (Patina Tabakasına) zarar vermeden temizlenmesi çalışmalarında yüksek verimlilik sağlar.Çevreye ve Üzerinde çalışılan nesnelere zarar vermez.

       Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile Firmamız bütün uygulamalarında 0,150 bardan başlayarak çok düşük, orta basınçla çalışma ortamı sağlayabildiğinden bu basınç oranlarını uzman elamanlarımız tarafından uygulama yapılacak cephedeki taşlar incelendikten sonra gerekli araştırmalar yapılarak demo çalışmaları neticesinde varılan kararla eğer(taahhütlü iş ise idarece görevli kontrol teşkilatı nezaretinde demo uygulaması yapılıp istenilen elde edilince) uzman uygulamacı operatörlerimiz tarafından çalışma ortamına geçilir,böylece istenilen biçimde taş cephe temizliği en yüksek ,en iyi verimle elde edilir.

        Tarihi eser niteliğindeki taş eserlerin Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile temizliğinde en ufak hat kaybına sebeb olunmadığı yapılan işlerimizde kanıtlanmıştır.Tarihi ve Modern bina , yapı ve eserlerin cephe temizliklerinde Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ve ekipmanları kullanmak suretiyle; cephe boyaları, yüzeysel kirlenmeler ve tuzlanmaya bağlı kirliliklerin temizlenmesi konusunda olağan üstü başarılar elde edilmiştir.Taş yüzeylerinde temizlik yapılırken Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi uygulamasında püskürtme malzemesi yüzeye eşit olarak püskürtülür, bu sistemle yapılan temizliklerde geleneksel temizleme sistemlerinin aksine Patina tabakasına zarar vermeden en hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılmaktadır.şu ana kadar yapmış olduğumuz bütün işlerde bunu kanıtlamış durumdayız. Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüklerine Ait taahhütlü işleri yapmış eksiksiz ve noksansız olarak tamamlamış bulunmaktayız.           Birçok şahıs ve özel kurluşların temizliklerindede aynı başarı sağlayarak bu işte kullandığımız ;Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile firmamız üstün kalite ve hizmet anlayışını sizlerle paylaşmanın gururunu yaşamaktadır.Firmamız bu hizmeti sunarken en iyi hizmeti en uygun fiyata sunmayı şiar edinmiştir. Yapacağınız cephe temizliği işlerinde sıkıntı ve problemyaşamamanız için teknik kadromuz ,ekip ve ekipmanlarımızla temizlik işlerinizde hizmetinizdeyiz.uygun fiyat üstün kalite ise aranılan firmamız bunu kanıtlamış ve kanıtlaya hazırdır.

 

                

                                                                İZZET BAYRAKTAR CAMİİ (resimlere tıklayın)

                                                                 ULU CAMİİ AKSARAY(resimlere tıklayın)

                                   AHŞAP’TA BOYA TEMİZLİĞİ           MUSTAFAPAŞA B. YAHYALI CAMİİ KEBİR

sdc10582             yahyali-son-2-2

                                                               MERMER TEMİZLİĞİ(resimlere tıklayın)

             mermer-silinmis

                                TUĞLA DUVAR TEMİZLİĞİ(resimlere tıklayın)

            tugla-cephe2-2

                                           DOĞAL TAŞ KUBBE TEMİZLİĞİ

            

               

          UYGULAMA VE FİYAT TEKLİFİ İÇİN MUTLAKA

                                      İRTİBATA GEÇİN..

              HİZMET KALİTESİ UYGULAMA VE FİYAT’TA

                                     TÜRKİYEDE LİDERİZ !!!!

           TÜRKİYENİN HER YERİNE 8 SAATTE İÇİNDE İNŞAAT MAHALLİNE

                               MOBİL EKİPLERİMİZLE ULAŞABİLMEKTE

                                     24 SAAT HİZMET VERMEKTEYİZ..

                                    RESTORASYON İŞLERİNİZDE DE;

                                      HER TÜRLÜ TEKNİK DESTEK

                                  VE USTA KADROLARIMIZLA HİZMET VERMEKTEYİZ…..