Granül Püskürtme Yöntemi

DÜŞÜK BASINÇLI GRANÜL PÜSKÜRTME YÖNTEMİ İLE HASSAS CEPHE TEMİZLİĞİ SİSTEMİ

                                                                (EKOLOJİK-MİKRO -HASSAS KUMLAMA)

                                               

    Firmamız eski eser ve anıtsal yapıların dış cephe ve içlerinde meydana gelen graffitilerin   ve duvar   yazılarının silinmesi taş, tuğla ,yüzeylerindeki toz kir kurum yağlı ve isli kalıntıları her türlü organik ve anorganik boya kalıntılarının temizlenmesini hassas bir şekilde yüzeye zarar vermeden Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-HassasKumlama ) Sistemi ile her türlü cephe temizleme işlerinde hizmet vermektedir.
hassas kumlama tekniği bilhassa eski yapıların, taş ve tuğla duvarların, seramik yüzeylerin, beton yapıların ve sert veya yumuşak ahşap yüzeylerin en hassas bir şekilde temizlenmesinde en yüksek verimi sağlar. Sıva, boya, taş, beton, ahşap gibi yüzeylerdeki kir, toz, kurum, çamur, grafitti gibi pislikleri, her türlü organik veya anorganik boya kalıntılarını en hassas bir sekilde asıl yüzeye zarar vermeden(patina tabakasını bozmadan) temizler.

                             

AHŞAP BOYA TEMİZLİĞİ SİLME KAPLAMA TAŞ TEMİZLİĞİ

              yahyali-son-2-2           image1041

Bina cephelerinin, anıtların, tarihi eserlerin vb. en hassas şekilde temizlenmesi ve restorasyon çalışmaları için en ideal sistem; Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi dir.
Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, alüminyum gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir.                                                       

         Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas CepheTemizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi Çevreye ve üzerinde çalışılan nesnelere zarar vermez; 0,150 bardan itibaren, cok düşük ve orta düzeyde basınçla çalışma ortamıyla kuru, nemli temizleme yapar; temizlenen yüzeye zarar vermez; optimize püskürtme ve geri emme teknolojisi sayesinde granül sarfiyatı asgariye iner.
Çevrimlenen basınçlı hava içinde rotasyona giren kumlama partikülleri düşük basınçla temizlenecek yüzeye çevrimsel olarak uygulanır. Bu sayede çok ince bir sekilde temizlenen yüzeye kesinlikle zarar vermeyen fakat temizleyici bir silici ve fırçalayıcı etki elde edilir.
Graffitilerin ve duvar yazılarının silinmesi, tortu, kurum, yağlı ve isli kalıntıların temizlenmesi gibi işler. Özellikle tarihsel yapıların, anıtların, heykellerin, kabartmaların, alüminyum gibi yüzeylerin temizlenmesi için idealdir
Bina cephelerinin anıtların,tarihi eserlerin taş ve ahşap eserlerin en hassas şekilde temizlenmesi ve restorasyon çalışmaları için en ideal sistem Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi olduğu artık ülkemizdede günümüzün en etkili temizlik yöntemi olduğu bir konuma gelmiş ve bu uygulama taş cephe temizliği için bu sistemin uygulanması neredeyse zorunlu olmuştur.
Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi uygulaması ile taş duvar ,tuğla duvar,sert ve yumuşak ahşap eserler için en ideal temizleme uygulaması olup,her türlü grafitilerin ,duvar yazılarının,her türlü kirlerin organik ve anorganik boya kalıntılarının ,çimento vb kalıntılarının,ateş veya yangın izlerinin en hassas şekilde asıl yüzeye zarar vermeden temizlenmesi çalışmalarında yüksek verirmlilik sağlar.Çevreye ve Üzerinde çalışılan nesnelere zarar vermez.
    Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile firmamız bütün uygulamalarında 0,150 bardan başlayarak çok düşük, orta basınçla çalışma ortamı sağlayabildiğinden bu basınç oranlarını uzman elamanlarımız tarafından uygulama yapılacak cephedeki taşlar incelendikten sonra gerekli araştırmalar yapılarak demo çalışmaları neticesinde varılan kararla eğer(taahhütlü iş ise idarece görevli kontrol teşkilatı nezaretinde demo uygulaması yapılıp istenilen elde edilince) uzman uygulamacı operatörlerimiz tarafından çalışma ortamına geçilir,böylece istenilen biçimde taş cephe temizliği en yüksek ,en iyi verimle elde edilir.

Tarihi eser niteliğindeki taş eserlerin Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile temizliğinde en ufak hat kaybına sebeb olunmadığı yapılan işlerimizde kanıtlanmıştır. Tarihi ve Modern bina , yapı ve eserlerin cephe temizliklerinde Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ve ekipmanları kullanmak suretiyle; cephe boyaları, yüzeysel kirlenmeler ve tuzlanmaya bağlı kirliliklerin temizlenmesi konusunda olağan üstü başarılar elde edilmiştir.Taşyüzeylerinde temizlik yapılırken Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi uygulamasında püskürtme malzemesi yüzeye eşit olarak püskürtülür, bu sistemle yapılan temizliklerde gelenekseltemizleme sistemlerinin aksine patika tabakasına zarar vermeden en hassas yüzeylerin temizliğinde kullanılmaktadır.şu ana kadar yapmışolduğumuzbütün işlerde bunu kanıtlamışdurumdayız. Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Konya Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Malatya Vakıflar Bölge,Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü,Aydın vakıflar Bölge  Müdürlüklerine Ait taahhütlü işleri yapmış ve eksiksizve noksansız olarak tamamlamışbulunmaktayız.Birçok şahıs ve özel kurluşların temizliklerindede aynı başarı sağlayarak bu işte kullandığımız ;Düşük Basınçlı Granül Püskürtme Yöntemi ile Hassas Cephe Temizliği (Mikro-Hassas Kumlama ) Sistemi ile firmamız üstün kalite ve hizmet anlayışını sizlerlepaylaşmanın gururunu yaşamaktadır.Firmamız bu hizmeti sunarken en iyihizmetien uygun fiyata sunmayı şiar edinmiştir. Yapacağınız cephe temizliğiişlerinde sıkıntı ve problemyaşamamanız için teknik kadromuz ,ekip ve ekipmanlarımızla temizlik işlerinizde hizmetinizdeyiz.uygun fiyat üstün kalite ise aranılan firmamız bunu kanıtlamış ve kanıtlaya hazırdır. TRAVERTEN  CEPHE TEMİZLİĞİ VE CEPHE KORUMA UYGULAMASI

                  TEMİZLİK ÖNCESİ                                                      TEMİZLİK SONRASI                                                                                                                                                                                                              

  İzzet Bayraktar camii

                                       Ulu Camii Aksaray RESİMLERE TIKAYINIZ

               Camii Taş Duvar uygulamamız RESİMLERE TIKAYINIZ

                                                   2281

MERMER TEMİZLİĞİ YAPILMADAN ÖNCE UYGULAMAMIZ

 MERMER TEMİZLİK ÖNCESİ        MERMER TEMİZLİK SONRASI (TAŞKINPAŞA KÜLLİYESİ)

                    mermer-onceki-2               mermer-silinmis

                         TUĞLA DUVAR TEMİZLİĞİ UYGULAMASI

tugla-cephe2-2

AHŞAP BOYALI VE TAŞ KAPLAMA UYGULAMASI

233

GÜZELYURT KİLİSESİ

      HASSAS TEMİZLİK ÖNCESİ                     HASSAS TEMİZLİK SONRASI

 

37                               aksaray-guzelyurt-kilise-camii-aya-gregorius-theologos-kilisesi-2

YAHYALI ULU CAMİİ AHŞAP VE TAŞ UYGULAMASI

yahyali-son1                        yahyali-son-2-2

                               MOZAİK KAPLAMA UYGULAMASI

                            

        ANKARA KOCATEPE CAMİİ

                                                     

  MİNAREDE ŞEREFE UYGULAMASI

      28641               2865

 

 

UYGULAMALARINIZ VE FİYAT TEKLİFİ İÇİN İRTİBATA GEÇİNİZ.

TÜRKİYENİN HER YERİNE 8 SAATTE EKİP VE EKİPMANLARIMIZLA

İNŞAAT MAHALLİNDE BULUNARAK, 24 SAAT HİZMET VERMEKTEYİZ.

HİZMET ,UYGULAMA VE KALİTEDE LİDERİZ.